Розраховувати на свої сили: хто спонсорує MK Foundation
Головна причина, через яку багато благодійних організацій припиняють свою роботу, полягає в нестачі коштів. Інтерес закордонних донорів до проблеми війни в Україні слабшає, а натиск противника - ні. Погано позначається і міжнародна обстановка, війна в Україні сходить з перших позицій новин, поступаючись інформації про ескалацію інших конфліктів, тому приклад війна в Ізраїлі.
Знайти ж кошти всередині країни стає дедалі складніше, адже українці вже віддали ті, навіть невеликі кошти, які були в них у запасі. Усі ці труднощі MK Foundation обійшов завдяки Максу Кріппі.
Засновник, засновник і єдиний донор благодійного фонду MK Foundation Макс Кріппа досвідчений інвестор, який зі старту розумів, які труднощі будуть на шляху до перемоги. Також він не міг не розуміти, що потік коштів на благодійність неминуче слабшатиме, тому якщо є бажання допомогти країні, розраховувати треба на себе. Так з першого дня, ще навіть до офіційної реєстрації організації Макс Кріппа вирішив, що MK Foundation відмовляється від стандартної схеми збору пожертвувань, а всі витрати покриватимуться за рахунок особистих коштів засновника.
У травні 2022 року ніхто не міг припустити, скільки триватиме повномасштабне вторгнення, але було очевидно, що «два-три тижні» - не варіант. Таким чином, Макс Кріппа зважився на довгий і витратний захід, який не вичерпується допомогою лише у воєнний час, але розрахований і на підтримку країни в післявоєнному відновленні.
На чому Макс Кріппа заробляє гроші для благодійності
На сьогодні MK Foundation направив на допомогу понад 718 000 000 гривень. Сума більш ніж значна, враховуючи те, що, як уже було сказано, взята вона в однієї людини - Макса Кріппи. На чому ж зміг український підприємець заробити стільки грошей?
Повний перелік активів Макса Кріппи є комерційною таємницею. Та й загалом людина, яка так активно допомагає Україні, оповита таємницею. Макс Кріппа не пише кілометрових постів на своїх соціальних сторінках, не піариться, не дає інтерв'ю і навіть навпаки уникає зайвої уваги з боку преси. За весь час роботи MK Foundation він не дав жодного коментаря, промовчав навіть тоді, коли на організацію здійснювалася інформаційна атака. Ані виправдовуватися, ані купатися у славі та подяках Макс Кріппа не хоче.
Замість цього підприємець зайнятий роботою. З відкритих джерел відомо, що в зоні його інтересів і відповідальності перебуває кіберспортивна організація NAVI, щоб стати бенефіціарним власником якої Макс Кріппа проробив велику роботу і кілька років виконував умови договору. Також інвестору належить компанія-розробник ігор S.T.A.L.K.E.R. і Cossacks - GSC Game World. А ще частина компанії, що займається трансляцією кіберспортивних подій - Maincast.
Мабуть, ці та інші активи і приносять Максу Кріппі доходи, які він спрямовує на благодійність. Невипадково на машинах, які MK Foundation передає військовим, є логотипи згаданих компаній.
Найяскравіші благодійні ініціативи MK Foundation
Розповісти про всі ініціативи MK Foundation досить складно. За словами співробітників фонду, список військових частин, які надіслали запит і отримали допомогу від MK Foundation, перевищив 150 найменувань. Ми знаємо, як складно буває зібрати гроші на форму і черевики для одного військового, тут же йдеться про машини, зарядні станції, дрони, човни та іншу спецтехніку. Звичайно, кожен кейс заслуговує на увагу, але розповісти про все немає можливості, тому обмежимося широкими масками.
Лідируючу позицію за популярністю запитів займають автомобілі. Їх на фронті не вистачало в перші місяці війни, але й зараз ситуація не краща. Передова - це безодня, де гинуть і захисники, і техніка. Немає такої військової частини, яка б сказала, що у них повністю укомплектований автопарк, але навіть якби таку і можна було б знайти, не факт, що становище не змінилося б за лічені години, не кажучи про дні.
На сьогодні MK Foundation передав майже 1,5 тисячі автомобілів. Найбільш ходовими є Т5, вони ж «течики». Ці буси можуть виконувати на фронті величезний спектр завдань: транспортування вантажів і боєприпасів, перевезення особового складу, евакуація тощо. Навіть під медичні потреби за бажання їх можна адаптувати. На фронті немає такого напрямку, де не можна було б зустріти сірий «течик» MK Foundation.
Також фонд передає пожежні машини, швидкі допомоги та реанімобілі. Ця техніка, як правило, їде не на фронт, але в прифронтові лікарні або в рятувальні служби. Зазначимо, що MK Foundation не обмежується допомогою тільки для військових, але також активно допомагає цивільному населенню.
Доповнити список того, що закуповував і передавав фонд за час своєї роботи можна безпілотними комплексами, генераторами, зарядними станціями, човнами і навіть віброкатками для прикордонників. Усю техніку передають із повним пакетом документів на баланс організацій і військових частин - так MK Foundation отримує можливість переконається в її цільовому використанні.
Не забуває MK Foundation і про нематеріальні цінності. Силами працівників фонду до Києва доставили і встановили на Михайлівській площі бус 54-ї ОМБр, який у народі ласкаво називають «Ветеран». Машина пройшла всі гарячі точки Донбасу і по ній це видно. Мар'їнка, Бахмут, Соледар і Червона Гора - бої у всіх цих населених пунктах залишили сліди на «Ветерані». Сліди, які MK Foundation прагне перетворити на пам'ять. Для цього оголошено збір історій, які увійдуть до «Книги Слави».